תקופת המאה ה21 מאופיינת בעליה משמעותית בתוחלת החיים. בעקבות זאת רבים מאיתנו מוצאים את עצמם בנקודת הזמן בה  ניראה לנו  שהשתחררנו  במקצת מהטיפול בילדים נדרשים לתמוך בהורים קשישים  שהופכים להיות תלותיים וזקוקים  לעזרה ליווי והשגחה.כאשר ההורה הקשיש מאבד   מיכולתו לתפקד באופן עצמאי אחד מבני המשפחה נידרש לקחת אחריות ולסייע לו,
טיפול בהורים מזדקנים מגביר את העומס הפיזי והנפשי. המצב הזה  מעמיד אותנו בצורך מתמיד של תמרון יומיומי בין  העבודה לבין מטלות הבית ומטלות הטיפול בהורה המתבגר.הנטייה  הרווחת היום היא להשאיר את הקשיש בביתו ולאפשר לו סביבה תומכת ומגינה שתסייע לו לנהל אורח חיים ואיכות חיים נוחים ומיטיבים לשם כך נחקק בשנות ה80 חוק הסיעוד שמטרתו לתת מענה הולם לקשישים הבוחרים להישאר בביתם וזקוקים להשגחה ולסיוע  בפעולות היום יום. ובכך להקל במקצת  על העומס המוטל על בני המשפחה.מי זכאי?
1.קשיש תושב ישראל
2.מתגורר בקהילה (לא בבית אבות, מוסד סיעודי או מאושפז בבית חולים ).
3.זקוק ,במידה מרובה ,לעזרה  של אדם אחר בביצוע פעולות היום יום (רחצה,לבוש, אכילה, ניידות, טיפול בהפרשות) או זקוק להשגחה כיון שמהווה סיכון לעצמו או לסביבה.

איך מקבלים?
יש למלא  טופסי בקשה לגמלת  סיעוד ולהגישם למוסד לביטוח לאומי.(את הטפסים ניתן להוריד מאתר המוסד לביטוח לאומי באינטרנט, או לקחת ישירות מסניף המוסד לביטוח לאומי).

לאחר קבלת הטפסים בביטוח לאומי, נציג מטעם המוסד  לביטוח לאומי מתאם ביקור בבית הקשיש ועורך בדיקה לגבי מצבו התפקודי של הקשיש.

גובה הקצבה ניתן בהתאם לרמות התלות בזולת.
הגמלה אינה ניתנת בכסף אלה בשירותים שמטרתם לסייע לקשיש להתנהל בביתו.
השירותים כוללים: שעות טיפול אישי,לחצן מצוקה , שירותי כביסה, מוצרי ספיגה, מועדון קשישים.
תוכנית השירותים מותאמת לכל קשיש בהתאם לצרכיו.השירותים מסופקים ע"י חברות ועמותות שהוכרו ע"י המוסד לביטוח לאומי.